Stare gry pod lupą – Tomb Raider V: Chronicles

Tomb Raider V: Chronicles jest już piątą odsłoną gier komputerowych z serii Tomb Raider. Gra nie została tak ciepło przyjęta przez graczy jak cztery poprzednie części. Grę ponownie stworzyło studio Core Design, a wydało Eidos Interactive.

Historia legendarnej gry

Rozwój gier komputerowych jest w ostatnich latach ogromny. Widać to chociażby na porównaniu wymagań sprzętowych gier, o czym artykuł dodano na portalu Lajf w kategorii technologie. Jednak niektóre gry są nieśmiertelne, jak np. Tomb Raider. Gra trafiła na sklepowe półki 21 listopada 2000 roku, natomiast do Polski 16 grudnia 2000 roku. Główna bohaterka Lara Croft zginęła w poprzedniej części, dlatego historię Lary widzimy na podstawie wspomnień jej przyjaciół. Wspomnienia te doprowadzą gracza do Rzymu, Rosji, Irlandii oraz Nowego Jorku. W tej części Gracz będzie musiał zająć się między innymi poszukiwaniami legendarnego Kamienia Filozoficznego, Włóczni Przeznaczenia oraz będzie miał okazję cofnąć się do lat dziecięcych Lary. Pani archeolog dostała kilka nowych umiejętności np. kołysanie się na linie, po za tym standardowa rozrywka znana z Tomb Raider – elementy zręcznościowe, rozwiązywanie zagadek, odkrywanie sekretów czy walka z przeciwnikami, którzy akurat w tym samym czasie co Lara poszukują artefaktów.

Fabuła gry Tomb Raider V: Chronicles

Lara dostanie do dyspozycji kilka nowych przedmiotów, ale są to nieznaczne zmiany w porównaniu do poprzedniej części. Grafika również przeszła pewne zabiegi kosmetyczne przez co gra wygląda trochę lepiej. Watro także dodać, że gra została wyposażona w edytor poziomów, dzięki czemu każdy może samodzielnie zaprojektować własne etapy gry. Jak już wcześniej wspomniałem gra nie została tak ciepło przyjęta przez graczy jak poprzednie odsłony, jednak jest to wciąż dobra gra, którą można polecić nie tylko fanom serii Tomb Raider, „normalny” gracz też nie powinien poczuć zawodu podczas obcowania z tym tytułem.