Trzy ciekawe gry na PS2

gry-ps2

Konsola PS2 miała w swojej licznej bibliotece bardzo wiele ciekawych gier, w tym także bardzo dużo gier ekskluzywnych. Dziś nie trzeba posiadać konsoli, aby pograć w gry z PS2, ponieważ istnieje bardzo dobrze działający emulator. Mimo, że gry z PS2 mają swoje lata, to wciąż warto pograć w niektóre ciekawe tytuły.

Medal of Honor Frontline

Medal of Honor był bardzo popularną grą, więc nie dziwi, że konsola PS2 dostała swoją wersję tej gry. Podobnie jak wersja z PC gra została utrzymana w klimatach II wojny, gdzie gracz w obliczu wojny wykonuje różne zadania i posuwa akcję do przodu. W grze mamy sojuszników, jednak gra preferuje bardziej samotną walkę z wrogimi żołnierzami niż działania zespołowe. Gra jest ciekawa i nie zaniedbała żadnego elementu, który mógłby popsuć wrażenia z gry. Oczywiście można trochę się przyczepić o misję i stwierdzić, że mogłaby być większa różnorodność, ale nie jest to kwestia która psuje wrażenia z gry, gracz nie będzie odczuwał nudy. Długość gry, to kwestia indywidualna, ale na pewno znajdą się gracze, którzy przyczepią się do tego elementu. Grę można przejść w 3-4 h albo krócej zależy od umiejętności. Grafika przyzwoita nie zaskoczy ani na plus ani na minus. Gra Medal of Honor obecnie nie jest już tak popularna, ale gdy swoją premierę miał Medal of Honor Frontline (2002), była uznawana za jedną z najlepszych strzelanek i cieszyła się dużą popularnością. Ma pewno Gra MOHF warta jest uwagi mimo swojego wieku.

Wiele ciekawostek ze świata gier i nie tylko oferuje strona obiektywnie.pl.

Warriors Orochi

Jeśli ktoś lubi grę Dynasty Warriors, która ma masę części i wychodzi do dnia dzisiejszego, to polubi także Warriors Orochi, ponieważ to tytuły powiązane. W grze chodzi o pokonanie tytułowego Orochi, który chce podbić wszystkie królestwa. Są tu wszystkie znane postacie z Dynasty Warriors oraz dodatkowe między innymi z armii Orochi, a wiele z nich trzeba odblokować wykonując specjalne zadania na mapie. Gra posiada zaledwie 2 tryby Story mode, gdzie wybiera się jedno z czterech królestw i przechodzi linię fabularną oraz Free mode. Zarówno postacie jak i bronie można ulepszać i zdecydowanie warto to robić, bo gra nawet na normal może sprawić problemy. Gracz może wybrać 3 postacie na mapę i wymieniać się między nimi, dzięki czemu można wybrać różne typy postaci o odmiennym stylu walki. W grze jest 60 map. 32 podstawowe oraz 28 map „X”, w których wykonuje się zadania mające na celu odblokowane innych postaci. Gra na pewno jest godna uwagi nawet dziś, a szczególnie dla osób lubiących tego typu gry.

Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi

Gra miała premierę w 2005 roku i mimo, że nie była doskonała została bardzo dobrze przyjęta przez graczy. Jej ograniczenia pokazała dopiero 2 część gry, która udoskonaliła i wprowadziła wiele elementów, dzięki czemu gracze otrzymali na tamten czas jedną z najlepszych gier na podstawie anime. Wracając do DBZBT, mimo wszystko była to gra dobra, wiele ciosów oraz super moce postaci znane z anime, które mimo upływu czasu wciąż było popularne. Gracz przechodzi grę zgodnie z fabułą anime. Pojawia się wróg, a gracz toczy z nim walkę w krótkich i dynamicznych pojedynkach. Dopóki nie nabierze się wprawy gra może być bardzo trudna i kłopoty mogą być nawet na easy. Gra godna polecenia fanom DB oraz graczom lubiącym dynamiczne i widowiskowe bijatyki. DBZBT ma kilka trybów, a jeśli chodzi o dodatkowe elementy wydłużające grę można skupić się na odblokowywaniu postaci. Gra jest na pewno gorsza niż druga i trzecia część, ale to wciąż ciekawa gra godna polecenia. Zarówno jako gra na podstawie anime, jak i jako dynamiczna bijatyka.

Jak wspomniałem na początku, konsola PS2 miała bardzo wiele gier, w tym dużo ciekawych i godnych polecenia, dlatego wyżej wymienione gry, to zaledwie delikatne „ugryzienie” tematu.