Kilka popularnych gier MMO, które warto sprawdzić

Rozgrywki przez internet cieszą się ogromną popularnością już od samego zarania historii gier komputerowych, kiedy to pierwsi gracze zagrywali się w tytuły takie jak „Doom II: Hell on Earth” czy „Warcraft II: Tides of Darkness”. Fenomen ich popularności wydaje się całkowicie wręcz zrozumiały – poczucie współzawodnictwa decyduje o popularności gier tak samo, jak decyduje o popularności różnych sportów. Wiele osób podchodzi do takich rozgrywek ambicjonalnie, co jednocześnie odstrasza nieco graczy, którym zależy na atmosferze podczas gry, a nie jedynie na tym, by współczynnik zabójstw i śmierci własnej postaci był jak najbardziej korzystny. Bardzo dużo zmieniło się jednak przy okazji premiery gry Ultima Online w 1997 roku, która zaprezentowała zupełnie nowy rodzaj rozgrywki, czyli grę typu MMORPG. Ultima pokazała graczom potężny, fantastyczny świat, w którym gracze partycypowali niemal ramię w ramię i w tym przypadku nie chodziło już tylko o wzajemne zabijanie się, ale też na przykład o handel czy wspólne wyprawy w celu pokonania potworów, których w pojedynkę nie dało się ubić. Fenomen chwilę później podkreśliła też Tibia, a po paru latach gry MMO przeszły w pełny trójwymiar i stały się jeszcze bardziej fascynujące. Warto przyjrzeć się kilku ciekawym tytułom, które mogą zapewnić graczowi setki godzin doskonałej rozgrywki i czasu spędzonego wśród oddanej grze społeczności.

Stare gry – Diablo

Jeśli mowa o grach MMO, bardzo trudno jest zacząć od tytułu innego niż World of Warcraft. Tytuł ten miał swoją premierę w 2004 roku, a więc prawie dwie dekady temu, ale ciągle jest konsekwentnie rozwijany i zapewnia graczom masę radości, oferując tysiące zadań do zrealizowania i hordy rozmaitych stworów do zaszlachtowania. Jego jedyną wadą, choć dla części osób jest ona zapewne bardzo istotna, jest fakt, że gra wymaga opłacania cyklicznie abonamentu za możliwość dostania się na oficjalne serwery gry. Co ciekawe, gra w swoim rozwoju zabrnęła tak daleko, że twórcy w ostatnim czasie udostępnili graczom serwery WoW: Classic, na których można grać w tę grę w takiej formie, w jakiej była ona dostępna przy okazji premiery gry w 2004 roku. Podobną grą jest również The Elder Scrolls: Online, które cieszy się nieco mniejszą popularnością, ale bez cienia wątpliwości oferuje całe multum różnych atrakcji i znakomite uniwersum, rozwijane konsekwentnie w pięciu dużych grach singleplayer, takich jak na przykład Morrowind czy Skyrim, które słyną z doskonałej jakości.
Bardzo ciekawą pozycją jest również Star Wars: The Old Republic. Gra miała być pogromcą Warcrafta, a producenci wpompowali w ten tytuł dwieście milionów dolarów, ale tego przedsięwzięcia ostatecznie nie udało się zrealizować. Aby ratować kulejącą popularność tego potężnego tytułu, twórcy udostępnili go graczom całkowicie za darmo z opcją zakupienia konta premium. Na pewno warto jest zagrać, ponieważ jest to pełnoprawna, wysokobudżetowa przygoda w świecie Gwiezdnych Wojen. Podobną produkcją, choć podchodzącą do tematu z nieco innej strony, jest natomiast EVE Online, w której wcielamy się w jedną z szarych jednostek odległego układu gwiezdnego i staramy się wyrobić sobie jakąś pozycję w ogromnej społeczności oddanych grze graczy.

One Comment on “Kilka popularnych gier MMO, które warto sprawdzić”

Komentarze wyłączone.